Hírek
SZC
Bemutatkozik a Tolna Megyei SZC Ady Endre Technikum és Kollégium
A Tolna Megyei SZC Ady Endre Technikum és Kollégium ma a megye legnagyobb szakképző intézménye, melynek fő profilja a műszaki és szolgáltatóipari szakemberek magas színvonalú képzése, de kínálatában jelen van a rendészeti és a honvédelmi képzési ágazat is.
A Tolna Megyei SZC Ady Endre Technikum és Kollégium ma a megye legnagyobb szakképző intézménye, melynek fő profilja a műszaki és szolgáltatóipari szakemberek magas színvonalú képzése, de kínálatában jelen van a rendészeti és a honvédelmi képzési ágazat is.
Az utóbbi évek jelentős fejlesztéseinek eredményeként a közel százéves múlttal rendelkező iskolában nagy mértékben javultak az oktatás feltételei. Néhány évvel ezelőtt magas technikai színvonalat képviselő Digitális Közösségi Alkotóműhelyt adtak át, ahol a tanulók többek között megismerkedhetnek a 3D nyomtatás, a lézervágás, -gravírozás, fa- és fémipari alaptevékenységek műveleteivel. Az intézmény okos tanterme lehetőséget ad arra, hogy a fiatalok a modern technika, a robotika, dróntechnológia területén tegyenek szert ismeretekre és gyakorlatra. A Szépészet ágazat tanulói, a kozmetikusnak, fodrásznak készülő fiatalok is teljesen megújult tanműhelyekben, a legújabb szalonok mellett is helytálló környezetben gyakorolhatnak. Ebben az évben megújul az iskola gépjárműdiagnosztikai tanműhelye, így azok a diákok is a kor elvárásainak maximálisan megfelelő körülmények között tanulhatnak majd, akik a Speciálizált gép- és járműgyártás ágazatához tartozó szakmákat választják, például Gépjármű mechatronikai technikus szakmát szeretnének megszerezni. Nem mellékesen, már a tanműhelyben lehetőségük lesz megismerkedni a hibrid és elektromos hajtású gépjárművek működésével is.
Az elmúlt tanévben bebizonyosodott, hogy a megújult szakképzési rendszer vonzó perspektívát jelent a pályaválasztó diákok számára, ami a jelentkezők számának emelkedésében mutatkozott meg. Az idei tanévet már 1200 fős tanulói létszámmal kezdte meg az iskola. A most kilencedikes tanulók jelentős része az ötéves technikumi képzést választotta, mely révén az érettségi, a szakmaszerzés és a továbbtanulás felé egyaránt nyitva áll előttük az út. Ugyanakkor továbbra is népszerű a hároméves szakmai oktatás. A fiatalok és családjaik számára az sem elhanyagolható szempont, hogy a tanulók tanulmányaik során ösztöndíjat, majd a duális képzésbe átlépve munkabért kapnak. Utóbbi a minimálbér legalább 60 százalékát kitevő összeg.
Az iskola kiterjedt partneri kapcsolatainak köszönhetően jelentős a duális képzésben részt vevő vállalkozások száma, így szinte minden arra jogosult diákjuk vállalati környezetben, tanulói munkaszerződéssel, munkabért kapva tehet szert gyakorlati ismertekre, szerezhet tapasztalatot.
Az intézmény nagy hangsúlyt fektet az idegennyelvi oktatásra, a jelentkezők az angol, a német és új lehetőségként az orosz nyelv közül választhatnak. Igény szerint biztosítanak tantárgyi korrepetálásokat, amelyek a tananyag elsajátításában, gyakorlásában, az ismeretek elmélyítésében segítenek. Szintén nagy erőfeszítéseket tesznek a tehetséges diákok támogatására, fejlesztésére, amit számos szakmai tanulmányi versenyen elért dobogós helyezés is tanúsít.
A vidéki diákok számára kollégiumi elhelyezést tudnak biztosítani.
A 2022/23-as tanévben indítani tervezett ágazatok és szakmai kimenetek
Technikum (5 éves képzés)
Gépészet ágazat: Gépgyártástechnológiai technikus szakma
Elektronika és elektrotechnika ágazat: Erősáramú elektrotechnikus vagy Ipari informatikus szakma
Honvédelem ágazat: Honvéd kadét szakma
Informatika és távközlés ágazat: Informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus szakma
Rendészet és közszolgálat ágazat: Közszolgálati technikus szakma
Specializált gép- és járműgyártás ágazat: Gépjármű mechatronikai technikus szakma vagy Mechatronikai technikus szakma
Szépészet ágazat: Fodrász szakma vagy Kozmetikus technikus szakma vagy Kéz- és lábápoló technikus szakma
Szakképző iskola (3 éves képzés)
Elektronika és elektrotechnika ágazat: Villanyszerelő szakma
Építőipar ágazat: Kőműves szakma vagy Bádogos szakma vagy Burkoló szakma vagy Ács szakma
Gépészet ágazat: Gépi és CNC forgácsoló szakma vagy Hegesztő szakma
Specializált gép- és járműgyártás ágazat: Gépjármű mechatronikus szakma vagy vagy Járműfényező szakma vagy Karosszérialakatos szakma
Gépészet ágazat: CNC-programozó szakma (4 év)
GALÉRIA
Bemutatkozik a Tolna Megyei SZC Ady Endre Technikum és Kollégium
KAPCSOLÓDÓ HÍREK
Első kézből a szakképzésről: Mit jelent a duális képzés?
ájékoztató sorozatunk aktuális része azzal foglalkozik, hogy mit jelent a duális képzés fogalma, hogyan érinti a szakképzésben tanulókat.
TMSZC Kommunikáció
Várjuk a Turizmus-vendéglátás ágazat iránt érdeklődőket a megye legmodernebb iskolájában
A Tolna Vármegyei SZC Hunyadi Mátyás Vendéglátó és Turisztikai Technikum és Szakképző Iskola vár minden tanulót, aki a turizmus vagy a vendéglátás területén képzeli el jövőjét.
TMSZC Kommunikáció
Hunyadisok nyerték meg a Hunyadi Mátyás Diák Sommelier-bajnokságot
Első helyen végzett a Hunyadi Mátyás Vendéglátó és Turisztikai Technikum és Szakképző Iskola csapata az első alkalommal megrendezett Hunyadi Mátyás Diák Sommelier-bajnokságon, így tulajdonképpen hazai győzelem született.
TMSZC Kommunikáció